apartment-2094666_1920

Stále dražší bydlení v Praze je šance pro náš region

Bydlení v Praze, české metropoli, je stále těžší sehnat – nových bytů se staví málo a navíc jsou stále  dražší, protože rostou ceny pozemků i stavebních prací.

To je komplikace pro ty, kdo chtějí v Praze sehnat vlastní byt, ale zároveň to zvyšuje také ceny nájemního bydlení.

Také to je ale výhoda i výzva pro regiony, které jsou v okolí Prahy. Tedy i pro Žatecko, Lounsko nebo Chomutovsko, odkud to je do práce, ale i za kulturou či další zábavou v české metropoli do hodiny jízdy autem. Po dostavbě dálnice D7 za několik let bude bydlení na severozápadě Čech ještě výhodnější.

Výhody zdejšího regionu mohou ocenit jak lidé, kteří pracují nebo budou chtít pracovat v Praze, ale také mladí lidé, již zatím studují. Severozápad Čech totiž umožní jak pracovat v Praze za vyšší mzdy, které se tam vyplácejí, tak bydlet mimo Prahu v rozumné dojezdové vzdálenosti a za levnější peníze.

Lidé, kteří budou chtít pracovat v Praze, ale bydlet mimo ni, mají pochopitelně k dispozici služby našich realitních makléřů. Máme přehled o tom, jaké možnosti jsou aktuální – bytová výstavba probíhá nebo se chystá v Žatci a okolí, developerské projekty jsou také na Lounsku a Chomutovsku.

Vzhledem ke znalosti trhu a regionu ale můžeme také poradit, jaké možnosti nového bydlení mohou být za několik let. Právě to bude pravděpodobně zajímat mladé lidi, například středoškoláky a budoucí vysokoškoláky z regionu.

Současná situace kolem bydlení v Praze může pomoci rozvoji měst na severozápadě Čech. Alespoň část mladých lidí si možná časem rozmyslí svůj přesun do Prahy a po vystudování neopustí region, kde vyrůstali. Protože bydlení najdou lépe doma a v jeho blízkém okolí. My jim k tomu rádi pomůžeme.