Zprávy z tisku

realitní kancelář RE/MAX 4 you

remax_jednicka

Vodoměry dům neřeší. Sousedé roztáčejí kohoutky a my platíme i za ně

Pronajímám byt po rodičích v domě, kde si společenství vlastníků jednotek odsouhlasilo, že nebudou používat vodoměry. Spotřebu rozpočítávají podle hlášených osob v bytě. Díky tomu náš nájemník neustále doplácí na ty, kteří roztáčejí kohoutky od rána do večera, píše Dana do seriálu Sousedské války.

Číst dál

_k__l_nek

HYPOTÉKY: KONEC ZLATÝCH ČASŮ BUDETE SE I VY MUSET STĚHOVAT?

V realitní branži to loni vřelo jak v Papinově hrnci. Ceny nemovitostí lámaly rekordy směrem nahoru, úroky hypoték zase směrem dolů.
Letošní rok však – díky zásahu České národní banky a nové legislativě – mnoha lidem vezme iluze o krásném pohodlně spláceném bydlení; a bude to bolet. Kolik majitelů hypoték časem nebude schopno splácet své závazky?

Číst dál

pavel_hassman_starsi

Realitním kancelářím docházejí nemovitosti, nabídka se za rok ztenčila o pětinu. Největší nouze je o garsonky

Velký zájem po nových bytech způsobil, že se realitním kancelářím za poslední rok výrazně ztenčila nabídka nemovitostí.
Největší nouze je v současnosti o garsonky v Praze a Brně.
Díky tenčící se nabídce mohou makléři zvyšovat ceny. Častěji nemovitosti prodávají pomocí aukcí.
Lidé, kteří si chtějí koupit byt či dům, mají stále menší možnosti výběru. Nabídka realitních kanceláří se jen za poslední rok výrazně ztenčila. Může za to silná poptávka po nemovitostech, kterou zapříčinily rekordně nízké úrokové sazby hypoték.

Číst dál

pavel_hassman_starsi

Prázdných hospod skokově přibývá

Podle odhadů skončí po zavedení elektronické evidence tržeb až třetina restaurací a venkovských výčepů. Nalézt nové provozovatele bude kvůli vysokým nájmům obtížné, soudí realitní makléři.
Realitní kanceláře hlásí výrazné zvýšení počtu prázdných restaurací a malých vesnických hospod určených k pronájmu a prodeji. I když je provozovatelé opouštěli i dříve, s ostrým startem elektronické evidence tržeb nabídky skokově vzrostly.
Například realitní síť Re/Max měla loni v databázi 38 restaurací k pronájmu a 25 k prodeji. Ke konci listopadu se její nabídka zvýšila o čtyřiaosmdesát, respektive sto procent. „Jen za poslední dny nás oslovilo pět zájemců, kteří se rozhodli podnikání ukončit. Častěji jsou to ti, kteří jsou v pronájmu,“ uvedl českobudějovický makléř Miroslav Hodina.
Hlavně na venkově se přitom uvolněné prostory zaplní těžko. „Poptávka po hospodách je slabá. Důvodem jsou vysoké nájmy,“ sdělil realitní odborník Pavel Hassman.

Číst dál

Zprávy z tisku - RE/MAX Czech Republic - CZECH SUPERBRANDS AWARD 2015.

Realitní síť RE/MAX získala ocenění Superbrands 2015

Komise expertů udělila realitní síti RE/MAX ocenění Superbrands 2015. O udělení titulu se rozhoduje na základě spotřebitelského průzkumu, prováděného agenturou GFK, expertní skupinou Brand Council, která je tvořená odborníky v oblasti brand marketingu, zástupci profesních organizací, kreativci a experty na oceňování značek.

„Uděleného ocenění si velmi vážíme a je pro nás dalším potvrzením kvality servisu, který svým klientům umíme poskytnout. Vždy jsme se snažili být leadery, kteří do realit zavádí nové postupy a zlepšují kvalitu služeb. To, že jsme v rámci realitního trhu jedinými držiteli takového ocenění, naši pozici jen potvrzuje,“ říká k ocenění Hanuš Němeček, výkonný ředitel RE/MAX.

Program Superbrands odstartoval před 20 lety ve Velké Británii, v České republice byl zahájen jeho třetí ročník. Cílem ocenění je poskytnout zákazníkům přehled o významných značkách, které ovlivňují jejich každodenní životy. Cena Superbrands Award je uznávána jako speciální ocenění v 88 zemích na pěti kontinentech.


Zprávy z tisku RE/MAX CZECH