blinds-353871_1920

Nová zelená úsporám: dotace i na venkovní žaluzie

Majitelé domů mohou od letošního podzimu získat dotace i na venkovní stínicí techniku

Předokenní žaluzie, rolety či slunolamy mají totiž také tepelně izolační schopnosti a mohou domácnostem přinést energetické úspory: V zimě snižují úniky tepla, v létě zabraňují přehřívání vnitřku domu. Lidé tak mohou získat dotaci až 1000 Kč na metr čtvereční okenní plochy.

Dotace na venkovní stínicí techniku je jednou z velkých novinek, které od letošního podzimu nabízí  Ministerstvo životního prostředí se Státním fondem životního prostředí (SFŽP) v rámci programu Nová zelená úsporám. Podrobnosti lze získat na www.sfzp.cz Číst dál

mf

Ceny bytů v Česku narážejí na strop, Prahy se to netýká

Překotný růst cen bytů z posledních let se zastavil nebo aspoň přibrzdil. Narazil totiž na koupěschopnost Čechů a začaly fungovat omezující kroky České národní banky. Počet prodejů na realitním trhu klesá, jelikož prodejci nejsou ochotní zlevnit a lidé už nemohou nebo nechtějí zaplatit víc.

„Růst cen nemovitostí v současnosti narazil na svůj strop, protože ceny rostou rychleji než platy,“ uvádí Petr Makovský z portálu Reality.iDNES.cz.

Nová pravidla České národní banky se na trhu projevují už od poloviny letošního roku. Nejvíce zlevněných bytů se objevilo v červnu, zjistila platforma Valuo.cz, která sbírá a vyhodnocuje data z předních tuzemských realitních serverů. Číst dál