balony

RE/MAX pomůže vzdělávat stávající i budoucí makléře

Tuzemská síť realitních kanceláří RE/MAX navázala spolupráci s se soukromou Toruňskou vysokou školou s cílem společně vzdělávat stávající i budoucí realitní makléře. Bakalářské i navazující magisterské studium bude probíhat pod hlavičkou Fakulty veřejnosprávních a ekonomických studií v Uherském Hradišti. „Vzdělávání makléřů společně s celkovou kultivací českého realitního trhu je pro nás prioritou. Jsme proto rádi, že jsme se stali partnerem studijního programu zaměřeného na reality na Fakultě veřejnoprávních a ekonomických studií v Uherském Hradišti,“ uvedl Milan Žák, šéf společnosti RE/MAX Česká republika. Pro bakalářské studium budou nabízeny tematické specializace „Správa v oblasti realit“ a pro navazující magisterský obor to bude „Ekonomika a správa v oblasti realit“. Zpočátku bude studium dostupné pouze v kombinované, tedy dálkové podobě, ale do budoucna se připravuje rovněž prezenční studium. „U obou oborů je kladen důraz především na praktické uplatnění vědomostí,“ zdůrazňuje Milan Žák. Výuka začne v říjnu 2017 a kromě Uherského Hradiště bude probíhat v také ve vzdělávacím středisku RE/MAX v Praze 9, čímž se zlepší dostupnost pro uchazeče z celé České republiky. Očekává se také zájem ze Slovenska.

pokorny-blog

Poděkování Luboši Pokornému přímo od starostky obce Dešenice

Ráda bych touto cestou poděkovala panu Luboši Pokornému za odbornou pomoc při stanovování cen pozemků ve vlastnictví naší obce. Profesionální a fundovaný přístup p. Pokorného při přípravě podkladů pro zpracování obecní směrnice byl pro nás zásadním vodítkem a velkou pomocí. Ráda doporučuji jeho služby.

Lenka Sýkorová, starostka Dešenice

bn-gepard-new-size

Hypoteční makléři musejí splnit náročná kritéria odbornosti

Činnost hypotečního makléře donedávna nepodléhala žádné speciální regulaci. Nový zákon o spotřebitelském úvěru však přináší kromě známých opatření, která značně posilují postavení spotřebitele, i přísná kritéria týkající se důvěryhodnosti a odborné způsobilosti i hypotečních makléřů. Společnost Gepard Finance je připravena umožnit všem svým makléřům absolvovat potřebnou odbornou zkoušku v zákonem stanovené lhůtě do konce listopadu 2018.

Přísnější kritéria pro hypoteční makléře

Zprostředkovávat hypoteční úvěry mohl dříve prakticky kdokoliv, kdo se v oboru orientoval. Ke konci roku 2016 vešel v platnost nový zákon o spotřebitelském úvěru, který přinesl na trh množství změn, jejichž hlavním cílem je co největší ochrana klienta. Často zmiňovaná a čtenářsky nejvděčnější témata, jako je právo na provádění mimořádných splátek a značná regulace sankcí za mimořádnou splátku nebo sankcí za opožděné splácení, zastínila pro spotřebitele neméně významnou změnu týkající se kvality hypotečních poradců. Číst dál