Reference

„Líbil se mi jeho osobní přístup a férovost, se kterou celý proces prodeje proběhl,“ píše spokojený klient o makléři Pavlu Hassmanovi Jr.

Dobrý den,

s realitní společností RE/MAX jsem byl maximálně spokojen. Myslím si, že vše je o lidech a jmenovitě s panem Hassmanem mladším byla spolupráce výborná. Líbil se mi jeho osobní přístup a férovost, se kterou celý proces prodeje proběhl. Pana Hassmana si vážím jako člověka a přeji mu hodně úspěchů v jeho práci.

S pozdravem František Cibulka

pavel-hassman-kariera

Chaty zdražují, u Prahy už stojí přes dva miliony

Přes rostoucí ceny zájem o chaty a chalupy trvá. Nevadí ani nutnost rekonstrukce.

Chaty a chalupy stojí čím dál více. Meziročně se jejich ceny zvýšily v drtivé většině krajů, jak vyplývá ze statistik, jež MF DNES exkluzivně poskytla realitní síť Re/Max. Rekreační nemovitosti přitom nemají o zájemce nouzi. Češi jsou národem chalupářů. Inzerce chat většinou netrvá déle než několik dní a ceny rostou svižným tempem, v některých krajích i o desítky procent za rok. Například v Královéhradeckém kraji síť Re/Max prodávala mezi lety 2017 a 2018 jednu chatu v průměru za 1,3 milionu korun. Letos se částka vyšplhala na 1,7 milionu. Nejvyšší ceny v rámci Česka vykazuje Liberecký kraj, naopak nejlevnější jsou momentálně chalupy v Jihomoravském kraji. I tam však za posledních šest let podražily v průměru o více než 40 procent.

Číst dál

pavel-hassman-kariera

Nájmy za byty jsou na Chomutovsku vyšponované. Převyšují krajský průměr

Chomutovsko – Nájemné za bydlení se na Chomutovsku tlačí nahoru. Ve srovnání s loňským rokem ceny poskočily o desetinu.

Kdo shání na Chomutovsku bydlení a nemá na vlastní, musí počítat s tím, že v průměru zaplatí 160 korun za metr čtvereční a měsíc. Průměrná cena v kraji je 153 korun. Data se opírají o cenovou mapu nájmů, které Deník připravil ve spolupráci s Annoncí. Číst dál

Zlatka_optimized

Doporučení služeb makléřky Zlatuše Gründlingové a její asistentky Nelly Gründlingové

Vážená paní Zlatko,

rád bych Vám poděkoval za prodej mého bytu, který byl prodán rychlostí blesku a napsal i pár řádků, které Vás i Vaši asistentku Nellu jistě potěší.

Nebyla náhoda, že jste byt dokázala prodat během jediného dne. Předcházela tomu Vaše profesionální příprava bytu pro focení, zmapování okolí a následně prezentace.

Všem, kteří budou v budoucnu prodávat nějakou nemovitost mohu jen doporučit, aby se stejně jako já svěřili do Vaší „péče“, neboť spolupráce s Vámi byla velmi příjemná a prodej s následným servisem na jedničku s hvězdičkou :-)

Ještě jednou děkuji a přeji Vám hezký den,

Martin V.

home-1110868_1280

Místo rychlého zisku půl roku starostí

Prodávat nebo prodat nemovitost je rozdíl. Jak poznali manželé Vyhnalovi, i v době vysoké poptávky se prodej domu na vlastní pěst může změnit na noční můru.

Manželé Vyhnalovi dospěli k tomu, že je jim jejich dům velký a chtěli se přemístit do menšího bytu. Zbylé prostředky z prodeje domu plánovali využít k cestování. Děti se odstěhovaly za svými partnery a dispozice domu navíc neodpovídala požadavkům starších lidí. Pan Vyhnal se s ohledem na to, že je v důchodu a “může vše zařídit“ rozhodnul, že dům prodají sami. Přece nebudou platit provizi, když si vše zajistí sami. Bohužel již v prvním kroku, tedy při stanovení prodejní ceny – udělali fatální chybu. Cenu své nemovitosti odhadli pocitově, bez relevantního argumentu a bez toho, aby si zjistili cenu podobných nemovitostí v okolí. Další chybou byla inzerce. I když se nakonec rozhodli zaplatit si inzerci na realitním serveru, nafotili si dům sami bez jakékoli přípravy, takže fotografie jejich domu, byť pečlivě udržovanému, příliš nepřidaly. Číst dál

Reference

Reference od klienta Bc. Pavla Hassmana

- se službami jsem byl nadmíru spokojen
- vše co bylo domluveno, bylo také dodrženo
- nemovitost byla díky aktivnímu přístupu pana Hassmana rezervována během 3 týdnů od vystavení inzerátu
- veškeré podklady (smlouvy) byly k mé spokojenosti připraveny a nic nebránilo hladkému průběhu prodeje
- před podpisem smluv bylo vše důkladně vysvětleno jak prodávajícímu, tak i kupujícímu
- jelikož byla od začátku naprosto průhledně definována provize, bylo vše dle našich dohod
- pokud bude někdo v mém okolí prodávat nebo kupovat nemovitost, určitě s důvěrou doporučím pana Hassmana